Архітекту́ра (грец. αρχιτεκτονικη — будівництво), — це одночасно наука і мистецтво проектування будівель, а також власне система будівель та споруд, які формують просторове середовище для життя і діяльності людей відповідно до законів краси. На сучасному етапі розвитку людства архітектура становить одну з найважливіших частину засобів виробництва (промислова архітектура — будівництво заводів, фабрик, електростанцій, тощо) та матеріальних засобів існування людського суспільства (громадянська архітектура — житлові будинки, громадські споруди та ін.). Її художні образи відіграють значну роль у духовному житті суспільства.
А́гра — город на севере Индии, в штате Уттар-Прадеш. С 1528 по 1658 был столицей империи Моголов. Ныне является одним из крупнейших туристических центров Индии — благодаря сооружениям эпохи империи Моголов и, в частности, Тадж-Махалу.
Наше диво походить із мусульманського минулого Іспанії. Це один із мавританських палаців Альгамбра.
султани - з 711 по 1491 рік. Тоді мусульмани, євреї та християни мирно жили пліч-о-пліч на цій території Іспанії.
Однак у володарів із сусідньої північної держави були завойовницькі плани. Вони прагнули витіснити маврів із Піренеїв ще до завершення будівництва Альгамбри. Султан приймав відвідувачів у палаці Кумарис. Однак лише найповажніші гості могли потрапити у середину будівлі.
Магічна атмосфера Альгамбри створена завдяки спеціальному декору. Його елементами є цитати з Корану, а також - вода. Численні фонтани навіюють спокій та створюють приємну прохолоду.
Фонтан із левами - один із найкращих зразків архітектури в Іспанії. За повір’ями, він схожий на фонтан, який стояв перед храмом Соломона у Єрусалимі.
Зала послів - одна із офіційних приймалень палацу. Саме тут султан приймав іноземні делегації. І саме у цій кімнаті останній мусульманський правитель в Іспанії підписав акт, яким передав владу католицьким королю і королеві Фердинанду та Ізабеллі. Так завершилась історія останнього ісламського королівства на території Західної Європи. Воно проіснувало близько восьми століть.
Хоча маври не живуть уже на цій території, їхній вплив відчувається й досі - в музиці, традиціях, і звісно ж, в архітектурі. Однак на цьому історія Альгамбри не завершується. Саме сюди приїжджав Христофор Колумб з проханням підтримати його експедицію, яка змінила світ. Невдовзі мореплавець відкрив Америку.
Шартрский собор (фр. Cathédrale Notre-Dame de Chartres) — католический кафедральный собор, расположенный в городе Шартр префектуры департамента Эр и Луар. Находится в 90 км к юго-западу от Парижа и является одним из шедевров готической архитектуры.
Гвидо Даниэле (Guido Daniele), иллюстратор, работает в стиде боди-арта, создает театральные и телевизионные декорации, пишет фрески, иллюстрирует книги. Довольно известны в Инете его забавные "расписные" руки, которые, к сожалению, живут всего несколько часов, но они необычны... Как говорит сам мастер, на каждый рисунок у него уходит по три-четыре часа, правда, орел отнял у него целых десять часов, когда он рисовал его впервые. Одни животные лучше ложатся на женскую руку. Для других нужна мужская.
Великая китайская стена, названная одним из 《семи чудес света》, является самым крупным оборонительным сооружением древнего Китая. Строительство стены длилось очень продолжительное время: начиная с 7 в. до нашей эры и до 17 в. Величественная стена тянется извилистой лентой по китайской земле на протяжении свыше 6 тыс.700 км. В 1987 г. она внесена ЮНЕСКО в список величайших памятников мира, т.е.в Каталог мирового культурного и природного наследия. .........