Для фахівця, науковця дуже важливим є володіння методологією підготовки наукової публікації. Написання реферату, наукової статті, тез доповідей на конференції повинно відповідати вимогам жанру публікації і відповідно сприйматись читачами і слухачами. Це висуває певні вимоги до логіки побудови їх, форми, стилю і мови.
При написанні наукових публікацій для фахових видань, збірників конференцій, наукових журналів, необхідно пам'ятати про їх відповідність вимогам Вищої атестаційної комісії України (ВАК).
1. Вы несёте из дома всё, что может вам пригодиться на рабочем месте 2. Вы приносите в дом массу бесполезного с точки зрения нормальных людей, ваших родных и близких, которые с опасением наблюдают за тем, как неотвратимо растёт гора макулатуры в вашей квартире. 3. Ваша семья принесена в жертву образованию, она тоже работает с вами, хотя и не числится в штате. Работают, тихо жалея вас, а иные - проклиная школу. Участь вашего ребёнка - ждать. У кабинета, учительской, дома, ждать терпеливо и молча. 4. Люди, далёкие от образования, не понимают, когда вы говорите о своих 30 детях и 45 родителях. 5. Каждая неформальная встреча с коллегами перерастае в мини-педсовет, несмотря на то, что вы всё время клянётесь о школе не говорить. 6. Чужих денег в вашей сумочке всегда больше, чем своих. 7. Вы вскакиваете среди ночи, чтобы записать очередную гениальную идею к завтрашнему уроку. 8. Ваш дом уже задыхается от вазочек и других ненужных безделушек, выбросить которые вам не позволяет совесть - подарки же. 9. С вами здоровается половина района и эта же половина оценивает - как вы, где вы и с кем вы. 10. Вы умеете красить, клеить, забивать гвозди, чинить мебель, работать до утра, уговаривать, прощать, ходить на работу больным и входить в чьё-то положение. 11. Вы не умеете: толково отдыхать, говорить "нет" администрации, проходить мимо книжных прилавков. 12. В вашей жизни в пять раз больше поводов для празднования, чем у других, - начало учебного года, начало четверти, конец четверти - и в пять раз больше поводов для головной боли - начало учебного года, начало четверти, конец четверти. 13. Вы никак не можете определиться с 1 сентября - принимать вам поздравления или соболезнования.
Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2009/2010 навчальному році
Лист МОН № 1/9-50 від 01.02.10 року
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№1/9-50 від 01 лютого 2010 року
Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій Інститутам післядипломної педагогічної освіти Загальноосвітнім навчальним закладам
Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2009/2010 навчальному році
Закінчення 2009/2010 навчального року і проведення державної підсумкової атестації учнів загальноосвітніх навчальних закладів визначено Типовими навчальними планами, перелік яких подано у листі Міністерства освіти і науки України №1/9-120 від 20.02.2009 р., та Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 18.02.2008 р. № 94, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.02.2008 р. № 151/14842) у новій редакції, що затверджено наказом МОН від 21.12.2009 р. № 1151, зареєстровано у Міністерстві юстиції України 18 січня 2010 р. № 39/17334.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про загальну середню освіту" навчальний рік з урахуванням навчальної практики та державної підсумкової атестації має бути завершено не пізніше 1 липня 2010 року.
У цьому навчальному році навчальні заняття у 1-11 класах завершуються 27 травня 2010р.
Вчителям дозволили розмовляти російською мовою у робочий час Конституційний суд визнав неконституційною постанову Кабміну про зобов'язання вчителів говорити на роботі виключно українською мовою Відповідне рішення оголосив голова Конституційного суду Андрій Стрижак. Про це повідомляє "Українська правда".
На думку суду, Кабмін, ухваливши таке рішення, вийшов за рамки своїх повноважень, оскільки це питання може бути врегульовано лише законом, тобто входить до компетенції Верховної Ради.
При цьому Конституційний суд установив конституційність іншого положення зазначеної постанови Кабміну.
Відповідно до нього в державному і комунальному загальноосвітньому навчальному закладі мовою навчання є українська мова.
Разом з українською мовою в навчально-виховному процесі в таких навчальних закладах також можуть застосовуватися і вивчатися мови національних меншин.
Суд мотивував своє рішення в цій частині тим, що вищевказане положення не виходить за рамки Конституції.
Нагадаємо, у 2009 році уряд зобов'язав педагогічних працівників загальноосвітніх шкіл постійно розмовляти українською мовою в робочий час.
По матеріалам: Освіта.ua Дата публікації: 04.02.2010
в межах фонду заробітної плати Міністерство фінансів розглянуло звернення Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки щодо використання коштів бюджетними установами (закладами) соціально-культурної сфери Як ідеться у листі Мінфіну, з метою розширення прав загальноосвітніх навчальних закладів прийнято розпорядження Кабміну №1564-р "Про першочергові заходи щодо забезпечення розширення автономії загальноосвітніх навчальних закладів", яким встановлюється норма, згідно з якою бюджетні установи приймають рішення щодо відкриття реєстраційних рахунків та спеціальних реєстраційних рахунків у територіальних органах Державного казначейства для бюджетної установи самостійно, за рішенням трудового колективу. У зв'язку з цим ...
1 січня запроваджена обов'язкова виплата надбавок педагогічним працівникам Управлінням соціально-економічного захисту Профспілки працівників освіти і науки надано роз'яснення щодо нових надбавок педагогічним працівникам навчальних закладів в 2010 році
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 р. № 1130"Про встановлення надбавки вчителям, вихователям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам і майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації державної та комунальної форми власності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників"