Аби уникнути неприємних ситуацій, правоохоронці радять батькам вкотре нагадати своїм дітям основні правила безпечної поведінки.
Так, залишаючи дитину вдома саму, нагадайте їй, що, перш ніж відчиняти двері, необхідно з’ясувати, хто прийшов. Не можна впускати в квартиру незнайомих людей.
Поясніть, що не потрібно вихвалятися перед товаришами та сторонніми людьми грошима та цінностями, які є у вашій оселі. Не показуйте дітям місця, де ви усе це зберігаєте. Відпускаючи неповнолітніх на вулицю, не давайте їм великі суми грошей та золоті прикраси.
Цікавтеся, з ким дружить ваша дитина та де проводить свій вільний час. Наполягайте, щоб вона не затримувалася допізна та поверталася додому у визначений вами час.
Застерігайте неповнолітніх від спілкування з незнайомцями. Забороніть без вашого дозволу куди-небудь йти з ними або сідати у чужі автомобілі. Проінструктуйте дитину, що при спробі будь-кого застосувати до неї силу, вона повинна голосно кричати і, якщо є можливість, утікати. Нагадайте, що про усі такі випадки необхідно обов’язково розповісти батькам.
Постійно проводьте з неповнолітніми бесіди, спрямовані на попередження травматизму. Зокрема, нагадуйте їм про правила дорожнього руху, заходи безпеки на водоймах, під час ігор поблизу залізниці, на будівництвах тощо. Розповідайте, що при виявленні підозрілих предметів не треба підходити до них, аби роздивитися чи взяти у руки. Про подібну знахідку необхідно відразу ж повідомити до поліції.
Виховуйте дитину так, щоб вона розуміла правомірність чи неправомірність тих або інших дій. Наголошуйте, що паління цигарок, вживання спиртних напоїв, наркотиків, хуліганство, крадіжки тощо – правопорушення, за які доведеться відповідати.
Шановні батьки, пам’ятайте, - безпека неповнолітніх значною мірою залежить від дорослих. Щоб вберегти своїх дітей від злочинних посягань, травматизму та запобігти протиправним вчинкам з їхнього боку, потрібно бути максимально уважними до них та цікавитися їхнім життям.