22 січня в Україні відзначається День Соборності.
Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.
Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в м. Хусті. Це була не просто маніфестація, а найбільша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців, в якій взяли участь понад 30 тис. осіб.
У 71-у річницю Акта злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України та знак ушанування подій Української революції. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова.
До Дня Соборності України у читацькій залі бібліотеки ЗОШ №2 Покровської міської ради відкрилася виставка-огляд літератури "Єдність у розмаїтті" та працює історичний дискусійний кіноклуб "Історія та сьогодення української Соборності».
Історичний дискусійний кіноклуб "Історія та сьогодення української Соборності».
Документальний фільм відомого українського кінопубліциста Ігоря Кобрина "Апельсинова долька" розповідає про важливі і драматичні події переломного періоду української історії - утворення уряду Центральної Ради та участь української делегації в переговорах у Бресті.
Обличчя купюри. Михайло Грушевський (2008) Режисер: Віталій Загоруйко
|