Композитори та вчені перетворили генетичний код людей на музичний твір, йдеться в повідомленні Королівського медичного товариства. Музичний твір отримав назву "Аллель" (генетичний термін, що позначає різні форми одного і того ж гена). Він буде виконаний 13 липня новим Лондонським камерним хором в будівлі Королівського медичного товариства.
ДНК людей є "текстом", складеним з мільярдів збудованих в різних поєднаннях чотирьох "букв"-нуклеотидів, - азотистих основ аденіна, гуаніна, тиміна й цитозіна. Музикантові і вченому докторові Ендрю Морлі (Andrew Morley) прийшла в голову ідея зіставити з кожним з чотирьох нуклеотидів певну ноту і отримати так музику генома.
У цьому творі прозвучать генетичні коди кожного з 40 учасників хору.
У створенні "хоралу генома" Морлі допомагав захоплений його ідеєю композитор Майкл Зев Гордон (Michael Zev Gordon).
"Я розглядав генетичний код з двох точок зору: як сирий матеріал, який треба перекласти мовою нот, а також як щось дивовижне, що володіє незвичайною красою. Так і виріс цей твір", - сказав Гордон.
Твір починається з простої ритмічної фрази, яку співає один учасник хору. Потім, у міру розвитку музичної теми, до нього приєднуються інші голоси, передаючи біологічний процес реплікації ДНК.
У ключовий момент твору кожен із співаків починає виконувати мелодію свого власного генетичного коду.
|