До наступного навчального року в столичних школах з'являться електронні підручники, пише муніципальна газета Хрещатик.
Державне спеціалізоване видавництво Освіта спільно з українською компанією Міст Паблішинг цього року влітку випустить перші шкільні електронні підручники PockеtBook 901.
Як заявив генеральний директор видавництва Борис Максимець, цьому винаходу немає аналогів у Європі, зазначивши, що рідер для читання електронних книг (файлів) виготовлено спеціально для навчання в школі.
З електронними журналами і щоденниками працюють провідні освітні установи США. Американці заявили, що до 2012 року кожен школяр матиме електронний підручник.
За словами українських розробників, крім закордонного досвіду переходу паперової книги в електронний формат, появі електронних підручників передувало ще кілька суттєвих моментів. Зокрема, останнім часом значно подорожчали поліграфічні матеріали та послуги для виготовлення паперових книг.
"Сьогодні підручник коштує в середньому сорок гривень. До того ж трапляються перебої з фінансуванням державного замовлення на паперові підручники", - зауважив Максимець.
Від звичайних електронних книг, які випускають провідні світові компанії, PockеtBook 901 відрізняються збільшеним екраном. Прилади також пройшли всі санітарно-гігієнічні вимоги для навчальних закладів. Чудо техніки для школяра обійдеться приблизно в $ 400.
Купити електронний рідер можна буде вже в липні цього року. До того часу буде повністю сформовано інтернет-портал для завантаження файлів.
Водночас, міська влада і педагоги не готові повністю замінити традиційні паперові книги електронними аналогами.
"Електронні підручники легкі, тому дітям не доведеться носити за спиною важкі книжки. Але говорити про те, що вони повинні стати головним джерелом знань, рано. Бо, як відомо, техніка може ламатися", - сказала перший заступник начальника ГУ з питань освіти та науки Ганна Руденко.
Тим часом київські школярі кажуть, що охоче носили б з собою в школу замість п'яти підручників один електронний.
"Крута річ, і вся потрібна література в одному пристрої", - каже учень дев'ятого класу гімназії № 48 Василь Петренко.
|