З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності та у зв’язку зі 100-річчям утворення Української Центральної Ради у ЗОШ №2 пройшов Єдиний урок історичної пам’яті «На порозі нової України» (для учнів 1-11 кл.), цикл уроків історії у 10 класі: Початок Української революції (1917 р. – квітень 1918 р.); Боротьба за українську державність (квітень 1918 р. – 1921 р.) та круглий стіл "Трибуна історика" для старшокласників з переглядом фільму «Історія української державності 1917-1921 рр.»
фотозвіт
У ході революції український народ уперше в ХХ сторіччі створив незалежну національну державу, яка у формі різних утворень мала всі ознаки незалежної держави: територію, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мову. Вперше після століть бездержавності відбулось об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель.
Українська революція 1917–1921 років стала самодостатнім історичним явищем із самобутніми специфічними рисами. Її характер національно- та соціально-визвольний. Ключовим рушієм був український народ і його політична еліта, що зазнала еволюції від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення необхідності утвердження власної державної незалежності.
Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах країни розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.
Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі Українського народу. |