Головна| Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSS                                      Понеділок, 23.12.2024, 16:56  
наша шкільна країна 
    Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2  Покровської міської ради Донецької області      

Ви увійшли як Гість          Група "Гости"            Вітаю Вас Гість          Увага!            ***    Шановні батьки! ЗОШ №2 Покровської міської ради Донецької області оголошує прийом учнів до 1-х  класів на 2023-2024 навчальний рік. Будемо раді прийняти Вашу дитину у нашу шкільну родину.  Увага! Набір до 1 класу (2023-2024 н.р.), який  працюватиме за програмою науково-педагогічного проекту "Інтелект України" розпочався.  Поспішайте.             *** НЕ КАЖІТЬ, ЩО У ВАС НЕ ВИСТАЧАЄ ЧАСУ. ЙОГО У ВАС РІВНО СТІЛЬКИ Ж, СКІЛЬКИ ЙОГО БУЛО У МІКЕЛАНДЖЕЛО, ЛЕОНАРДО ДА ВІНЧІ, АЛЬБЕРТА ЕЙНШТЕЙНА, БІЛА ГЕЙТСА. (Джексон Брау)    ***ЛЮДИНА ОСВІЧЕНА ТА, ЯКА ЗНАЄ ДЕ ЗНАЙТИ ТЕ, ЧОГО ВОНА НЕ ЗНАЄ. (Георг Зіммель)***        .***     НЕЗАМІННИХ ЛЮДЕЙ НЕМАЄ. АЛЕ Є ТІ, КОГО НЕ ХОЧЕТЬСЯ ЗАМІНЮВАТИ                    ***)    *** 
Меню сайту
Категорії розділу
ЗНО [41]
Атестація [7]
Випускний бал [2]
Обери професію [8]
Куди піти навчатися [26]
Міні-чат
Наше опитування
Чи інформовані ви про свої права
Всього відповідей: 65
Статистика

Онлайн всього: 14
Гостей: 14
Користувачів: 0
 

 

mongovua

umo

Департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації

Інститут модернізації змісту освіти

nus

osnova

Портал освітян України

Випускнику

Головна » Файли » Випускнику 2011 » ЗНО

ЗНО: чи варто боятися?
30.03.2011, 18:03
Цього року 250 тисяч випускників зареєструвалися на складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання. Нині залишилося трохи більше двох місяців до проведення ЗНО. Тестування з української мови та літератури бажаючі вступити до вищого навчального закладу відбудуться вже 2-ого та 3-ого червня.

Безумовно, кожен хвилюється напередодні свого першого серйозного іспиту, адже результати тестування стануть у подальшому перепусткою до вишу. Водночас, як вступникам, так і їхнім батькам, і педагогам хочеться, аби підготовка до ЗНО та процес його складання пройшли в атмосфері психологічного комфорту, без зайвих страхів і переживань. Що треба пам’ятати, перед тим, як складати тести зовнішнього незалежного оцінювання та як цьогорічні одинадцятикласники готуються до цього, дізнавалося ІА «Світ освіт».

За шкільною програмою

ЗНО як таке призначене для перевірки знань, здобутих під час навчання у школі. На сьогодні у цьому полягає зміст самого тесту та офіційна позиція Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

«Кожен вступник при підготовці до ЗНО мусить орієнтуватися на отримані за шкільною програмою знання, – розповідає директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева.– Окрім того, існують ще так звані програми для підготовки до вступу у вищі навчальні заклади. Цього року Міносвіти певним чином вдосконалило ці програми, адже будь-який вступник під час підготовки орієнтується на вивчене в школі. І був час, коли програми для вступу до вишів не повністю відповідали шкільній програмі – цьогоріч Міністерство намагалося це виключити, аби програми вступу до вишів не містили нічого такого, що є відсутнім у курсах середньої школи».

Тож, на думку директора УЦОЯО, якщо одинадцятикласник готуватиметься до вступу за оновленими програмами вступу до вишів, то жодних несподіванок під час написання ЗНО на собі не відчує.

«Наше основне завдання – зробити так, аби людина могла максимально проявити ті знання, що їх вона отримала в середній школі», – підсумовує Ірина Зайцева.

Відповідно, найбільшу увагу при підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання учні мають звернути саме на матеріал, поданий у шкільних підручниках. «До ЗНО краще за все готуватися за шкільними підручниками та тією літературою, яка рекомендується вчителями. Також я порадила б майбутнім абітурієнтам подивитися звіт щодо проведення ЗНО у 2010-му році, який розміщений на сайті УЦОЯО. Це доволі об’ємний документ, цікавість якого полягає у доволі детальному поясненні помилок, допущених тими, хто проходив тестування минулого року. Також там проаналізовано зразки тестових завдань», – розповіла читачам порталу www.osvita.com Ірина Зайцева.

Індивідуально чи в колективі

Загалом, підготовка до складання тестів ЗНО може бути колективною або ж індивідуальною.

Готуватися до ЗНО в колективі учні одинадцятих класів можуть у своїх школах (деякі школи виділяють окремі години певного дня тижня на підготовку до тестів із різних предметів) або ж на підготовчих курсах при вищих навчальних закладах. Перевагою підготовки до іспиту в колективі є здобуття більшої психологічної впевненості у своїх силах, адже ти завжди маєш можливість бачити, як працюють твої колеги, порівнювати себе з ними, здобувати об’єктивне уявлення про рівень своїх знань та залишатися на зв’язку зі шкільним чи університетським педагогом.

Індивідуально готуватися до ЗНО учень може, займаючись удома самостійно або ж відвідуючи репетитора з певної дисципліни. Варто пам’ятати, що самостійні заняття передбачають високий рівень самоорганізації та відповідальності у молодої людини, яка готується до тестування. Перевагою індивідуальної підготовки є можливість глибше вивчити ті питання навчальної дисципліни, котрі тобі особливо цікаві, а також самостійно встановлювати темпи підготовки та розподіляти навантаження.

Готуючись до ЗНО, кожен одинадцятикласник мусить прагнути поєднання цих двох типів підготовки, адже групова робота надасть майбутньому абітурієнтові більшої впевненості у своїх силах, а індивідуальна – здатність глибоко аналізувати завдання та використовувати додатковий багаж знань, ці завдання розв’язуючи.

Боятися чи не боятися?

«До ЗНО я почала готуватися іще минулого року, – розповідає учениця одинадцятого класу Марина. – Батьки купили додаткові підручники та домовилися про зайняття з репетиторами. Спочатку ходила до репетитора з історії та української мови, а з 11-ого класу розпочалися додаткові уроки з географії та англійської – це тому, що я хочу вступати на географічний факультет».

Нині Марина вже відчуває себе цілком упевнено перед проходженням ЗНО: «Я постійно перевіряю свої знання на сайтах із пробним тестуванням. Минулого року мені здавалося, що успішно скласти тести неможливо. Зараз все більше переконуюся, що все не так страшно: мої знання стають кращими, та й батьки постійно контролюють процес навчання. Мама може насварити, коли, наприклад, з’являються вісім чи дев’ять балів із фізики чи алгебри, бо й в атестаті треба мати гарні оцінки. Тому, окрім основних предметів, потрібних для вступу, вчу й інші; хоча легше, звісно, мені даються ті предмети, які мене більше цікавлять».

«Думаю, що готуватися до ЗНО треба вже по закінченні дев’ятого класу. І тоді ж треба визначитися, куди хочеш вступати, і після цього матимеш більше шансів вступити на бюджет», – підсумовує Марина.

«Я ходжу на курси підготовки, та й у школі вчителі нам багато допомагають і звертають особливу увагу на профільні предмети кожного учня, – розповідає одинадцятикласниця Анастасія. – І, звичайно, самостійно вдома намагаюся весь вільний час читати, конспектувати і розбиратися глибше в тих питаннях, які цього потребують. Тестування буду здавати з п’ятьох предметів – зокрема, дуже хвилююся щодо іспиту з фізики, бо це не мій профіль, а завдання там достатньо складні. Натомість сподіваюся, що тестування з української мови та літератури складу добре – дуже багато приділяю уваги вивченню і вже маю серйозну підготовку. Буду подавати документи в декілька вузів, проте хотілося б бути педагогом».
«Зараз я розумію, що до ЗНО треба було готуватися всі десять років навчання в школі. Проте думаю, що у випадку, коли готуєшся усвідомлено, то можливо підготуватися і за один рік», – підкреслює майбутня абітурієнтка.

«Звісно, підготовка до ЗНО у мене йде повним ходом, – говорить цьогорічна випускниця Тетяна. – Я особисто вважаю, що готуватися до тестів потрібно з самого початку навчального року».

«Думаю, страх перед здачею ЗНО є у кожного. Мабуть, треба спробувати його подолати – адже і ми, і наші вчителі роблять усе можливе для якомога якіснішої підготовки до іспитів. Мені хотілося, аби більше запитань було по програмі і менше таких, де рівно можливими кілька варіантів відповіді. Звісно, окрім знань, сподіваюся при здачі ще й на натхнення», – так підсумовує одинадцятикласниця свої думки з приводу червневого тестування.


Що стосується вчителів, то у більшості випадків вони дотримуються однакової думки стосовно ЗНО: вчитися треба всі роки, тоді тестування не здаватиметься таким складним і неможливим. «Активність учнів починаю спостерігати в другому семестрі. Зазвичай у цей період і діти, і батьки вже визначилися, куди вступати. Однак є такі школярів, хто дуже ґрунтовно готується до тестування: це видно, коли учень відповідає на кожному уроці. Він не думає про оцінку – він, в першу чергу, думає, що таке запитання може бути під час тесту. Тому старанні учні намагаються знати дуже добре шкільну програму, хто хоче – читає додатковий матеріал», – зауважує вчитель української мови та літератури Марія Мартинюк.

Педагог каже, що найбільше тестування бояться ті, хто до нього не готується. «Є окрема група випускників, котрі до цього відносяться не надто серйозно. А от коли до тестування залишається мінімум часу, починають панікувати. Дитина, котра вчиться системно, не повинна хвилюватися. Якщо вона знає матеріал – вона складе тести успішно. Тим паче, зайве хвилювання заважає зосередитися, увага розсіюється, відповідно, через це може бути нижчий бал, ніж очікується», – каже вчителька.

На думку педагога, випускникам треба просто пояснити: тестування – це один із періодів у житті, і його треба пройти. «Якщо людина, котра складає тести, заспокоїться, буде думати позитивно, у неї буде більше шансів отримати хороший результат».

***
Уже зовсім скоро, 2-го квітня (2011), майбутні абітурієнти спробують свої сили під час пробного тестування. Одночасно на Першому Національному телеканалі стартує спеціальний проект, у рамках якого українські зірки складатимуть ЗНО у прямому ефірі в дні пробних тестувань, 2-го та 9-го квітня. У такий спосіб Міністерство освіти і науки, молоді та спорту хоче іще раз нагадати цьогорічним випускникам, що ЗНО є не вироком абітурієнтові, а звичайним іспитом.



Автор: Ганна Протасова
Джерело: ІА «Світ освіт»
Категорія: ЗНО | Додав: viza
Переглядів: 664 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Погода у Покровську

Безпека в Інтернеті

Видавництво «Шкільний світ»
Календар
Архів записів
Пошук

   

          ЗОШ №2  Покровської міської ради  Донецької обл. 

  Copyright MyCorp © 2013

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz